Od 9.06.2021 r. nasze Laboratorium posiada akredytację przyznaną przez Polskie Centrum Akredytacji, numer akredytacji AP 195.
Pobierz certyfikat akredytacji
9.06.2023 roku nasze Laboratorium Wzorcujące rozszerzyło zakres akredytacji. Do akredytowanych usług wzorcowań doszły między innymi:
- wzorcowanie przymiarów sztywnych, półsztywnych, linijek, wstęgowych do 5 m,
- wzorcowanie mikrometrów wewnętrznych oraz średnicówek mikrometrycznych składanych
- wzorcowanie kątomierzy uniwersalnych cyfrowych i analogowych
- wzorcowanie kątowników stalowych 90 st. dwuramiennych
- wzorcowanie wzorców nastawczych do mikrometrów
Kiedy połączy się profesjonalizm, pasję, kompetencje techniczne, intuicję, a do tego doda precyzyjne, a w niektórych obszarach najlepsze wyposażenie pomiarowe, otrzymamy przepis na właściwe laboratorium wzorcujące. Zgodnie z wymaganiami ISO 9001:2015, IATF 16949:2016 i podobnych standardów, organizacja powinna wzorcować i (lub) sprawdzać wyposażenie pomiarowe. Sprawdzanie przyrządów jest zazwyczaj realizowane wewnątrz przedsiębiorstw. Kalibracja (wzorcowanie) jest realizowana zwykle w zewnętrznych laboratoriach, sprawdzanie natomiast może być wykonywane we własnym przedsiębiorstwie.
Nasze laboratorium zajmuje się wzorcowaniem przyrządów pomiarowych, które stanowi najdoskonalszą (najpełniejszą) formę kontroli wyposażenia pomiarowego (zalecamy unikania starego nazewnictwa „narzędzia pomiarowe”, obecnie zalecane i prawidłowe to: przyrządy lub wyposażenie pomiarowe).
Nasze laboratorium specjalizuje się we wzorcowaniu przyrządów, służących do pomiaru wielkości geometrycznych (m.in. suwmiarek, mikrometrów, sprawdzianów do gwintów, sprawdzianów tłoczkowych, pierścieniowych, czujników, średnicówek itp.). Czas realizacji proponowanych usług nie przekracza zwykle 2-5 dni roboczych. Od wielu lat utrzymujemy korzystne, konkurencyjne ceny, a dzięki usługom firm kurierskich docieramy do firm na terenie całego kraju.
Jako jedno z niewielu laboratoriów wzorcujących realizujemy tzw. usługi weekendowe, które polegają na wykonaniu usługi sprawdzania w soboty i w niedzielę i odsyłaniu do zgłaszającego (klienta) w poniedziałek. Usługa taka wymaga wcześniejszego uzgodnienia i dostarczenia produktów pod koniec wybranego tygodnia.
Właściwa kontrola przyrządów i maszyn to istotne działania każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Do naszych usług należy kalibracja przyrządów pomiarowych suwmiarkowych, mikrometrycznych, jak i czujnikowych, których właściwe wzorcowanie jest nie tylko obowiązkiem, ale ważnym aspektem w zakresie zapewnienia spójności pomiarowej. Posiadamy nowoczesne wyposażenie, dzięki któremu możemy profesjonalnie wzorcować płytki, sprawdziany (gładkie i gwintowe), pierścienie wzorcowe, wałeczki pomiarowe, poziomnice, kątowniki, różnego rodzaju przymiary, średnicówki i wiele innych przyrządów pomiarowych i wzorców.
Zajmujemy się kalibracją przyrządów pomiarowych:
- suwmiarkowych (w tym głębokościomierzy, wysokościomierzy, spoinomierzy), mikrometrycznych,
- a także czujnikowych (czujników analogowych i cyfrowych, diatestów, macek, grubościomierzy).
Wzorcujemy również:
- płytki wzorcowe,
- średnicówki dwustykowe i trójpunktowe,
- przymiary wstęgowe, sztywne i półsztywne,
- kątowniki i kątomierze,
- szczelinomierze,
- wzorce łuków,
- sprawdziany tłoczkowe,
- wałeczki pomiarowe,
- poziomnice,
- sprawdziany gwintowe wewnętrzne i zewnętrzne,
- płyty granitowe.
Na Państwa życzenie na przekazanych przyrządach możemy (nieodpłatnie) nakleić etykiety kalibracyjne wskazujące datę następnej kalibracji (w formie trwałej etykiety kalibracyjnej). Po przeprowadzonej kalibracji wystawiamy świadectwo.
Sprawdzanie przyrządów pomiarowych – doradztwo
Regularne sprawdzanie suwmiarek, mikrometrów, aparatury pomiarowej, wzorców jest obowiązkiem wynikającym z wielu standardów m.in. ISO 9001:2015, IATF 16949:2016, ZKP itd. Czynności kontrolne takie jak wzorcowanie (kalibracja) czy sprawdzanie są tylko wierzchołkiem góry lodowej. Współpracując z naszym laboratorium możecie Państwo liczyć na pomoc i doradztwo w tym zakresie. Z chęcią podzielimy się z Państwem swoim doświadczeniem w tym zakresie wynikającym ze znajomości normy, doświadczeniu w metrologii użytkowej oraz wiedzy zdobytej podczas ponad 20-letniej pracy audytorskiej.